Novinky Jsme partnerem kampaně PROSTOR PRO

Jsme partnerem kampaně PROSTOR PRO

22. 11. 2017

Jsme hrdým partnerem kampaně #dávám_prostor. Od 21. do 28. listopadu 2017 si ve všech kavárnách CrossCafe v Hradci Králové můžete kromě našich dobrot zakoupit také propagační samolepky nebo placky #dávám_prostor. Jejich prostřednictvím pomůžete šířit myšlenky pomoci dětem a mladým lidem. Výtěžkem z prodeje zároveň podpoříte nízkoprahové a preventivní programy PROSTOR PRO a provoz nízkoprahových klubů KLÍDEK a KLUBÍK. Více informací v kampani najdete na webu www.davamprostor.cz.

„Hlavním cílem kampaně #dávám_prostor je zvýšit u veřejnosti povědomí o podstatě, důležitosti a potřebnosti sociální práce s dětmi a dospívajícími, kteří se – drtivě ne vlastní vinou – ocitli v obtížné životní situaci,“ vysvětluje ředitel PROSTOR PRO a jeden z ambasadorů kampaně David Petr. „Už 17 let v Hradci Králové dětem a mladým lidem pomáháme překonávat problémy dětství a dospívání v rizikovém a disfunkčním prostředí . Účelem kampaně je nyní vyzvat veřejnost k podpoře naší práce v nízkoprahových klubech KLUBÍK a KLÍDEK – říct hradečákům, že teď i oni mohou dát prostor pro změnu k lepšímu“ dodává. PROSTOR PRO je obecně prospěšná společnost, což je jedna z (právních) forem nestátní neziskové organizace.

Tahle myšlenka se nám líbí, proto jsme od listopadu hlavním partnerem #dávám_prostor. Kampaň #dávám_prostor vyvrcholí 28. listopadu na GivingTuesday, největší světový svátek dárcovství. V úterý 28. se v našich královéhradeckých kavárnách budete moct setkat s ambasadory #dávám_prostor a popovídat si s nimi, jak se dává prostor v Hradci!

Kampaň aktivně podpoří její ambasadoři: Ondřej Malý, herec Klicperova divadla a držitel Českého lva (Pouta), rektor Univerzity Hradec Králové, prof. Kamil Kuča nebo bývalý klient NZDM KLUBÍK a KLÍDEK, Jan Kopic, v současnosti sociální pracovník NZDM Likusák v organizaci RATOLEST BRNO, z.s a David Petr, ředitel PROSTOR PRO, o.p.s.