Novinky Plzeň pro Nelinku!

Plzeň pro Nelinku!

23. 5. 2022

Pomozme společně malé Nelince!

Zveme vás na benefiční akci na podporu léčby Nelinky Havlové, která od svého narození bojuje se zákeřnou nemocí (DMO) a dalšími přidruženými diagnózami. Nelinka potřebuje nejen velmi nákladné rehabilitace, ale i různé kompenzační pomůcky - aktuálně nový invalidní vozík.

A proto se nová Náplavka na Radbuze 4. 6. 2022 na celý den promění na velkolepou party plnou hudby, jídla, pití a skvělé atmosféry.

 

Benefiční akce na Náplavce v Plzni

Celá akce na Náplavce je zdarma. Přispět můžete formou finančního daru do připravených sběrných boxů na barech, nebo zasláním příspěvku na Nelinky transparentní účet vedený u Asociace rodičů a dětí s DMO a přidruženými neurologickými onemocněními: 2400839293/2010. Další možností je také naskenování unikátního QR kódu, který byl vytvořen pro tuto událost a rovnou vám platbu připraví pro odeslání. QR kód najdete na plakátech a informačních letácích.


Začínáme už ve 13:00h! Na všechny se moc těšíme!


Více informací o akci

  

 

 

Nelinka a život s DMO

Ahoj, jmenuji se Nelinka a bydlím v malé vesničce nedaleko Písku v Jihočeském kraji. Těsně před narozením jsem maminku a tátu hodně vylekala. Našli mi něco v hlavičce, a musela jsem se tak podívat na svět po náročném porodu v motolské nemocnici v Praze pod dohledem lékařů. Pátý den po narození mi museli hlavičku operovat a prognózy byly bohužel velmi špatné.

Jenže já se jen tak nevzdám a všem jsem ukázala, že i zázraky se dějí. Nevyvázla jsem sice úplně bez úhony a musím opravdu hodně makat, abych jednou mohla být samostatná, ale mamka s taťkou mi moc věří, že to dokážu! Zatím se pohybuji převážně po čtyřech, s dopomocí pár krůčků udělám, ale potřebuji se vším pomáhat – s oblékáním, jídlem i hygienou. Díky cvičení toho zvládám víc a víc!


Více o Nelince