Tiskové centrum Hradecká kavárna CrossCafe Gočárova slaví 10. výročí

Hradecká kavárna CrossCafe Gočárova slaví 10. výročí

Kavárna na Gočárově třídě byla jako první pobočka sítě CrossCafe v Hradci Králové otevřena přesně 3. června 2013. Během 10 let si našla věrné zákazníky mezi studenty i podnikateli a k narozeninám si nadělí rekonstrukci.

Kavárna na adrese Gočárova 20 však existovala již dlouho před příchodem CrossCafe. Tato česká kavárenská síť v roce 2013 jen navázala na tradici někdejšího oblíbeného mléčného baru, který tu vznikl po druhé světové válce.

„Když se do těchto prostorů tehdy hledal nový nájemník, byl městem kladen velký důraz na správný koncept podniku. Nejlépe to měla být kavárna, která v létě návštěvníkům i zdejším obyvatelům nabídne příjemné posezení na zahrádce. Naplnili jsme to ve všech ohledech,“ říká ředitel kaváren CrossCafe Petr Tichavský. Kromě zahrádky má kavárna možnost otevřených výloh, díky nimž se interiér krásně propojí s okolním prostředím a působí tak velmi vzdušně.

 

Stálou přízeň studentů, ale i podnikatelů nebo rodin s dětmi si kavárna CrossCafe získala také díky příjemnému prostředí k práci, kde nechybí pracovní stoly se zásuvkami, ale i k setkávání s přáteli i obchodním schůzkám. „Ani ta nejkrásnější kavárna by ale neobstála bez kvalitní výběrové kávy a skvělých domácí dezertů. My jsme k nim pak ještě přidali oběd šéfkuchaře Luboše Martínka,“ popisuje Petr Tichavský.

 

V prostorách kavárny proběhla v roce 2021 rekonstrukce sezení, ale ani tím se její vývoj nezastavil. „Chceme našim zákazníkům neustále nabízet něco nového, a tak pravidelně měníme nejen menu, ale také vylepšujeme naše interiéry. Během letošních letních prázdnin proto vnitřní prostory projdou další rekonstrukcí, abychom mohli poskytovat zase o něco lepší služby,“ uzavírá Tichavský.