O nás

„Pro lepší den…“

Jsme česká síť kaváren původem z Plzně. Chcete se odměnit? Najdete nás na dobře dostupných místech. Stačí zaskočit do své nejbližší kavárny a vychutnat si pohodlí, příjemnou atmosféru a voňavou kávu. Prostě jako doma...

Jak trávit čas v CrossCafe?

Studovat
Randit
Pracovat
Relaxovat

V kavárnách máme spoustu zásuvek, lampiček a samozřejmě wifi bez hesla. Můžete přijít se svým miláčkem - i tím čtyřnohým.

Historie

2007

Otevřeli jsme

Otevřeli jsme

První kavárnu jsme otevřeli v roce 2007. Uplynulo téměř 10 let a nám se podařilo spustit dalších 20 kaváren. Nyní zlepšujeme den lidem v šesti městech ČR.

2012

Architektonická soutěž DVĚ Věže

Architektonická soutěž DVĚ Věže

V rámci podpory talentovaných lidí jsme v roce 2012 vyhlásili soutěž o nejlepší návrh druhé věže pro katedrálu sv. Bartoloměje v Plzni. Tato věž má sice své základy, ale nikdy nebyla dokončena. Do soutěže se přihlásilo přes 140 architektů z celého světa.

Jednalo se o druhou nejúspěšnější architektonickou soutěž v ČR hned po soutěži o návrh nové knihovny, kterou vyhrál návrh ateliéru Future Systems Jana Kaplického. V porotě naší soutěže zasedla např. architektka Eva Jiřičná a David Vávra, herec divadla Sklep a architekt v jedné osobě.

Sbírka Ze srdce zvon

Sbírka Ze srdce zvon

A zase ta katedrála!  Krátce po ukončení soutěže DVĚ Věže jsme dostali inspiraci pro další krok pro rozvoj veřejného prostoru. Vyhlásili jsme veřejnou sbírku Ze srdce zvon a vy jste ve všech  kavárnách CrossCafe přispívali na nové zvony. Díky vám se podařilo vybrat celou částku pro výrobu 4 nových zvonů pro plzeňského Bartoloměje a restaurovat i 5. zvon, který na věž historicky patří!

Zvony se po dlouhých 70 letech opět rozezněly 17.1.2015 při slavnostním zahájení projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury. Tato veřejná sbírka byla navíc v roce 2016 vyhlášena finančně nejúspěšnější veřejnou sbírkou v České republice a převzali jsme ocenění od zástupců Ministerstva kultury a Národního památkového ústavu.

2015

Pikolo

Pikolo

Zatímco se část populace staví proti používání slova pikolo v kavárenském prostředí, my jsme se rozhodli ho v kavárnách CrossCafe “legalizovat”. U nás ho každý může používat jako oficiální název pro espresso. Líbí se nám, když si člověk mele svou.

2016

Jsme ve filmu!

Jsme ve filmu!

Podpořili jsme cestu Dana Přibáně a jeho týmu z Perthu do Bangkoku, teď jsme ve filmu Trabantem do posledního dechu.

Máme na to páky

Máme na to páky

… a nebojíme se je použít! Od února 2016 se v kavárnách začaly dít věci! Káva začala vonět lákavěji než dříve a v každém vašem šálku byl rázem velký kus láskyplné práce našich baristů. Do kaváren jsme pořídili nové pákové kávovary z Itálie a začali jsme kávu připravovat z pečlivě vybrané nové směsi.

CrossCafe je Franchisor roku

CrossCafe je Franchisor roku

„Vyhráli jsme! Jsme prostě jedničky!“ Znělo plným sálem na pražském Pankráci ve čtvrtek 26. 6. 2016. Konal se tu totiž historicky první ročník soutěže Franchisa roku, kterou pořádá Česká asociace franchisingu. Vítězem se s přehledem stal náš původní český koncept kaváren CrossCafe. O titul Franchisor roku se utkalo pět tuzemských franšízových značek, které postoupily do druhého finálového kola.

Reklama

Naše kavárny navštíví za rok miliony lidí, které můžete oslovit svou inzercí na prostírkách, na plakátech nebo pomocí letáčků.

Atraktivní nabídku doručíme našim fanouškům na sociálních sítích
i pravidelným odběratelům newsletteru.

Ceník inzerce

Kam dál