O nás

„Pro lepší den…“

Jsme česká síť kaváren původem z Plzně, kde jsme v roce 2007 otevřeli první kavárnu a spustili vlastní výrobu dortů. Dnes máme 24 kaváren v 10 českých městech. Chceš se odměnit? Najdeš nás na dobře dostupných místech. Stačí zaskočit do své nejbližší kavárny a vychutnat si pohodlí, příjemnou atmosféru a voňavou kávu. Všechny sendviče a saláty vyrábíme čerstvé přímo na kavárně. Prostě jako doma!

Jak trávit čas v CrossCafe?

Studovat
Randit
Pracovat
Relaxovat

V kavárnách máme spoustu zásuvek, lampiček a samozřejmě wifi bez hesla. Můžete přijít se svým miláčkem - i tím čtyřnohým.

Historie

Otevřeli jsme

Otevřeli jsme

První kavárnu jsme otevřeli v roce 2007 v Jungmannově ulici v Plzni. Uplynulo více než 15 let a nám se podařilo otevřít dalších 25 kaváren. Nyní zlepšujeme den lidem v 11 městech ČR.

Architektonická soutěž DVĚ Věže

Architektonická soutěž DVĚ Věže

V rámci podpory talentovaných lidí jsme v roce 2012 vyhlásili soutěž o nejlepší návrh druhé věže pro katedrálu sv. Bartoloměje v Plzni. Tato věž má sice své základy, ale nikdy nebyla dokončena. Do soutěže se přihlásilo přes 140 architektů z celého světa.

Jednalo se o druhou nejúspěšnější architektonickou soutěž v ČR hned po soutěži o návrh nové knihovny, kterou vyhrál návrh ateliéru Future Systems Jana Kaplického. V porotě naší soutěže zasedla např. architektka Eva Jiřičná a David Vávra, herec divadla Sklep a architekt v jedné osobě.

Sbírka Ze srdce zvon

Sbírka Ze srdce zvon

A zase ta katedrála!  Krátce po ukončení soutěže DVĚ Věže jsme dostali inspiraci pro další krok pro rozvoj veřejného prostoru. Vyhlásili jsme veřejnou sbírku Ze srdce zvon a vy jste ve všech  kavárnách CrossCafe přispívali na nové zvony. Díky vám se podařilo vybrat celou částku pro výrobu 4 nových zvonů pro plzeňského Bartoloměje a restaurovat i 5. zvon, který na věž historicky patří!

Zvony se po dlouhých 70 letech opět rozezněly 17.1.2015 při slavnostním zahájení projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury. Tato veřejná sbírka byla navíc v roce 2016 vyhlášena finančně nejúspěšnější veřejnou sbírkou v České republice a převzali jsme ocenění od zástupců Ministerstva kultury a Národního památkového ústavu.

Pikolo

Pikolo

Zatímco se část populace staví proti používání slova pikolo v kavárenském prostředí, my jsme se rozhodli ho v kavárnách CrossCafe “legalizovat”. U nás ho každý může používat jako oficiální název pro espresso. Líbí se nám, když si člověk mele svou.

Jsme ve filmu!

Jsme ve filmu!

Podpořili jsme cestu Dana Přibáně a jeho týmu z Perthu do Bangkoku, teď jsme ve filmu Trabantem do posledního dechu.

Máme na to páky

Máme na to páky

… a nebojíme se je použít! Od února 2016 se v kavárnách začaly dít věci! Káva začala vonět lákavěji než dříve a v každém vašem šálku byl rázem velký kus láskyplné práce našich baristů. Do kaváren jsme pořídili nové pákové kávovary z Itálie a začali jsme kávu připravovat z pečlivě vybrané nové směsi.

CrossCafe je Franchisor roku

CrossCafe je Franchisor roku

„Vyhráli jsme! Jsme prostě jedničky!“ Znělo plným sálem na pražském Pankráci ve čtvrtek 26. 6. 2016. Konal se tu totiž historicky první ročník soutěže Franchisa roku, kterou pořádá Česká asociace franchisingu. Vítězem se s přehledem stal náš původní český koncept kaváren CrossCafe. O titul Franchisor roku se utkalo pět tuzemských franšízových značek, které postoupily do druhého finálového kola.

Berry White a Berry Brown

Berry White a Berry Brown

Tvůj oblíbený tvarohový dort s malinami nebo s lesním ovocem si po 9 letech svého působení v CrossCafe zasloužil originální jméno. Z "tvaroháče" se stal Berry White a do party k němu přibyl jeho čokoládový brácha Berry Brown. :)

Slavíme 10. narozeniny

Slavíme 10. narozeniny

Všechno to začalo v roce 2007, když jsme v Plzni otevřeli první kavárnu CrossCafe. Rychle jste si ji oblíbili, a tak jsme s nadšením stavěli další kavárny, kde si u kávy a dezertu zlepšíte den. Dnes máme 19 kaváren a z Plzně jsme se rozšířili do Hradce Králové, Olomouce, Havířova, Liberce a Pardubic. Stále máme obrovské nadšení jako na začátku a do konce roku 2018 otevřeme další 2 nové kavárny.

Modernizace výroby

Modernizace výroby

Díky novým technologiím můžeme dělat lepší den více lidem! Téměř veškeré pečivo, které u nás ochutnáš, je ručně vyráběno v naší pekárně v Plzni. 

YUZUMÁNIE

YUZUMÁNIE

Začínáme prodávat naši historicky první várku YUZU, tradičního korejského nápoje, který si získal naše srdce! V zimním období si jej nejraději vychutnáváme v horké variantě jako YUZU tea, která nás zaručeně zahřeje. V horkých letních dnech nás pak nejlépe osvěží v podobě YUZU limonády. 

Výběrová káva

Výběrová káva

Zákazníkům se snažíme nabídnout jen to nejlepší. Chceme, aby se u nás cítili dobře, zkrátka jako doma. Proto jsme rozšířili nabídku naší kávy. Speciálně vypěstovaná kávová zrna vybíráme a pravidelně obměňujeme, aby u nás zákazníci ochutnali vždy jiný kousek světa.

E-shop

E-shop

Naše zákazníky jsme nechtěli ochudit o naše dobroty ani v době koronavirové pandemie, proto jsme na konci března zřídili e-shop, odkud si naši zákazníci mohou objednat všechny mňamky v pohodlí domova až k vlastním dveřím!

Aplikace CrossCard

Aplikace CrossCard

STRČ NÁS DO KAPSY! 
Jdeme s dobou a chceme být našim zakazníkům blíže, proto i my máme aplikaci, díky které nabízíme spoustu výhod, slev a akčních nabídek. 

CrossCafe ve filmu!

CrossCafe ve filmu!

CrossCafe si střihlo roli ve filmu Deníček moderního fotra, který byl natočen podle stejnojménného knižního bestselleru Dominika Landsmana. 

Utajený šéf

Utajený šéf

Náš šéf Petr Tichavský se odvážně pustil do natáčení slavné reality show Utajený šéf! Dobrovolně si nechal oholit hlavu a změnil vzhled, aby ho nikdo ze zaměstnanců nepoznal. 

Nový CrossCafe Blend

Nový CrossCafe Blend

Neustále se snažíme zlepšovat a našim zákazníkům nabízet co nejlepší kávu. Proto jsme si nechvali od italské pražírny připravit speciálně na míru našim požadavkům novou, chutnější a kvalitnější kávovou směs CrossCafe Blend.

Do CrossCafe na pořádný oběd!

Do CrossCafe na pořádný oběd!

K nám do kaváren už se nechodí pouze na zákusek s kávou, ale také na pořádný oběd! Naši nabídku jsme obohatili o obědové menu složené z hlavního chodu s polévkou. 

CrossCafe Pražírna

CrossCafe Pražírna

1. října 2023 na Mezinárodní den kávy jsme otevřeli jsme vlastní CrossCafe Pražírnu! S vlastní pražírnou budeme mít absolutní kontrolu nad každým hřejivým šálkem, který našim zákazníkům podáme. 

Reklama

Naše kavárny navštíví za rok miliony lidí, které můžete oslovit svou inzercí na prostírkách, na plakátech nebo pomocí letáčků.

Atraktivní nabídku doručíme našim fanouškům na sociálních sítích
i pravidelným odběratelům newsletteru.

Ceník inzerce
(PDF, 2 MB)

Kam dál