Tiskové centrum Plzeň má už osm kaváren CrossCafe. Nejnovější otevřela přímo v centru.

Plzeň má už osm kaváren CrossCafe. Nejnovější otevřela přímo v centru.

Přestože působí po celém Česku, Plzeň zůstává pro kavárny CrossCafe stěžejní. Právě odtud totiž celá síť pochází a právě tady má dodnes nejvíce poboček. Dnes už dokonce osm. V samém centru Plzně se totiž otevřela kavárna CrossCafe U Práce. Nachází se v těsném sousedství památníku Díky, Ameriko! Nabízí nejen kvalitní kávu a příjemné prostředí na schůzky, práci i posezení s přáteli, ale zajít sem lze i na domácí dezert nebo vydatný oběd.

Nová kavárna CrossCafe U Práce sídlí v historické budově v centru města, na rohu Klatovské a Americké třídy, v blízkosti památníku Díky, Ameriko!, který připomíná osvobození Plzně americkou armádou. „Celý koncept CrossCafe vznikl v Plzni, kde jsme také v roce 2007 otevřeli naši první kavárnu. Dnes máme 25 poboček po celém Česku, přesto Plzeň stále vnímáme jako svoje domovské město a rozvoj sítě soustředíme právě sem. V posledních pěti měsících tu otevíráme už třetí kavárnu. Celkem jich tak Plzeň má už osm,“ vysvětluje majitel kavárenské sítě CrossCafe Jan Janák.

 

Interiér nové kavárny byl opět navržen tak, aby poskytoval útulný a příjemný prostor, kde i v okolním ruchu města člověk najde klid na práci, na setkání s přáteli, kolegy či klienty, anebo třeba jen na chvíli pro sebe a na čtení. Je tu wi-fi a kromě klasických stolů tu je i studijní prostor v oddělené části se speciálními pracovními stoly s odkládacím prostorem pro počítač, osvětlením a zásuvkami. Kavárna je navíc vybavena i knihovničkou, v níž jsou knihy volně k dispozici, a pokud zákazníci dvě přinesou, mohou si jednu odnést.

 

„Naše kavárny nabízejí důvod, proč sem zajít na kávu nebo něco k zakousnutí, úplně každému. Interiér CrossCafe U Práce je zařízený velmi moderně, avšak koncept celé sítě je tu stále rozpoznatelný.” upřesňuje Jan Janák. Kavárna má také zahrádku, můžete sem přijít se psem, nebo si třeba zahrát karty, které jsou tu volně k zapůjčení. “Nutně přitom nemusíte přijít jen na kávu. Máme totiž i ručně vyráběně dorty, výhodná snídaňové menu nebo nový koncept POŘÁDNÝ OBĚD, v rámci něhož si můžete objednat kombinaci polévky a hlavního jídla za cenu, kterou vám v restauraci už dnes nenabídnou,“ doplňuje ředitel CrossCafe original David Štangler.

 

Letní nabídka, výhodnější ceny

S novou plzeňskou pobočkou CrossCafe zároveň představuje i nové menu sezónních dezertů i hlavních jídel na jaro a léto. Nechybí na něm kokosový dort s mangem, višňový koláč s marcipánem či citronová tartaletka. Poobědvat tu nyní můžete indickou zeleninovou kormu s quinoa rýží, CrossBowl s trhaným hovězím a rýží, salát Caesar nebo různé druhy bagelů.

 

V rámci oblíbeného konceptu POŘÁDNÝ OBĚD kavárny CrossCafe nabízejí výběr ze dvou variant menu. Buď si zákazník může zvolit kombinaci hlavního jídla a malé polévky, nebo je možné  sestavit si vlastní třísložkové menu, které obsahuje sendvič nebo hlavní jídlo, polévku, svačinku či malý salátek, a libovolný nápoj. V obou případech jsou nabídky cenově zvýhodněné, takže zákazníci si nejen pochutnají, ale ušetří až 20 % z ceny. Snídaňové menu zákazníci pořídí dokonce o 30 procent výhodněji.

 

V kavárně je nově i obchod

CrossCafe U Práce patří ke kavárnám, v nichž zákazníci najdou i koncept nového CrossShopu. „V prodejním koutku je možné koupit výběrové kávy z naší vlastí pražírny, vitamínem C a antioxidanty nabité produkty z citrusu yuzu pro přípravu horkého nápoje nebo domácí limonády, ale také prémiové čokolády, oříšková másla Lucky Alvin a spoustu dalších výrobků,“ popisuje David Štangler.