Novinky Čas na pořádný oběd!

Čas na pořádný oběd!

Kam na pořádný oběd? Přece do Crossu! Náš šéfkuchař Luboš Martínek připravil pestrou nabídku výborných obědů. Perfektní volba, jak se najíst chutně, výhodně a a za pár minut! 

10. 10. 2023

Náš šéfkuchař Luboš Martínek

Skvělá chuť, poctivé suroviny a tradiční výrobní postupy, za tím si náš šéfkuchař stojí! 

 

Originální receptury od roku 2007

"V roce 2006 mne jako hlavního šéfkuchaře společnosti, která v tu dobu provozovala 7 restaurací, oslovili moji šéfové - majitelé budoucího CrossCafe - s žádostí o spolupráci na tvorbě zcela nového konceptu franchisingové kavárenské sítě. Mým úkolem bylo sestavit kompletní produktovou nabídku. Po půl roce od oznámení záměru jsme přivítali první zákazníky plzeňské Jungmannově ulici. Dnes už provozujeme 25 kaváren a nabízíme nejen dorty a koláče, ale také slané sendviče, polévky a hlavní jídla."

 

Obědvej ještě výhodněji!  

Sestav si obědové menu a ušetři až 20 %! Třísložkové menu si můžeš složit z jakéhokoliv nápoje, hlavního chodu nebo sendviče a polévky, salátku nebo svačinky.

 

 

Každý den máme v nabídce jednu vydatnou zeleninovou polévku, kterou si můžeš dát samostatně nebo s hlavním jídlem za pouhých 29 Kč!  Mrkni na týdenní nabídku polévek.

 

 

  

Lahodná jídla z celého světa

Těstoviny se sušenými rajčaty a mozzarellou

I když se to možná na první pohled nezdá, náš skvělý mix těstovin, bazalkového pesta a sušených rajčat se po zapečení v naší rychlopeci promění v lehký a velmi chutný oběd. Všechny komponenty skvěle propojí mozzarella a dodá jim tu pravou šťávu!

Vychutnej si k těstovinám lahodnou tomatovou polévku, která obsahuje vysoký podíl zralých italských rajčat.

 

Zapečené noky s kuřecím masem a špenátem

Vyzkoušej kombinaci bramborových noků, špenátu a kuřecího masa. Špenát jsme zjemnili smetanou a kousky kuřecího masa okořenili špetkou chilli, abychom dosáhli vyvážené, lehce pikantní chuti. Ve spojení s vydatnými bramborovými noky se jedná o perfektní a vydatný oběd! 

I k nokům se perfektně hodí všemi oblíbená tomatová polévka.

 

Masové kuličky s tarhoňou a rajčatovou omáčkou

Masové kuličky ze směsi hovězího a vepřového masa s těstovinami a tradiční českou rajčatovou omáčkou si zamiluješ. Konečně oběd, co má pořádný koule! 

Vyzkoušej k hlavnímu jídlu lehce pikantní mexický fazolový krém.

 

CrossBowl s lososem v teriyaki marinádě

Asijská miska plná chutí! Jemně dochucené sushi rýže, kousky marinovaného lososa a salátek z fazolek edamame, hrášku, papriky a pórku. Vše doplňuje čerstvá okurka, mrkev a omáčka Sambal Manis.

Salát si můžeš vychutnat s lahodným dýňovým krémem se zázvorem, který tě příjemně zahřeje.

 

Chicken Tikka s rýží

Vyzkoušejte jedno z tradičních indických jídel. Spojení křehkých kousků kuřecího masa a jemné pikantní omáčky zaručeně potěší vaše chuťové buňky. Podáváme s rýží jemně ochucenou kmínem. 

K Chicken Tikka se perfektně hodí krémová batátová polévka ze sladkých brambor, zjemněná kokosovým mlékem a navrch zdobená slunečnicovými semínky a citronovým olejem.